چاپ
دسته: درباره ترکیه
بازدید: 58516

بهترین زمان خرید در ترکیه

مسافران عزیز تور ترکیه اگر به قصد خرید به این کشور سفر می کنید بهتر است که به یکی از دو شهر استانبول یا وان سفر کنید. اما برای خرید در ترکیه باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید:

1. برای اینکه هنگام برگشت در گمرک به مشکل بر نخورید حتما مقدار سقف خرید هر مسافر را در نظر بگیرید چون امکان دارد که در گمرگ بخواهند مهر استفاده از معافیت سالانه را روی پاسپورت چند نفر بزنند. در این مواقع بهتر است از پاسپورت کسانی استفاده کنید که مطمئن هستید در مدت این یک سال جاری مجددا قصد ندارند که مسافرت بروند.

2. مسافران عزیز تور ترکیه در نظر داشته باشید که تمام پول خود را به لیر تبدیل نکنید و این کار را در چند مرحله انجام دهید. یعنی فقط با لیر وارد ترکیه نشوید و نگران تبدیل پول خود نباشد در بسیاری از شهرهای ترکیه به تعداد فراوان صرافی وجود دارد و با خیال راحت می توانید دوباره پولتان را به لیر تبدیل کنید.

3.اگر می خواهید که از تخفیف های ویژه فروشگاه ها برخوردار شوید بهتر است که در مناسبت هایی مانند سال نو یا روز مادر و یا سایر مناسبت ها به این کشور بروید و از تخفیف های فوق العاده فروشگاه ها بهره مند شوید. تخفبف به زبان ترکی Indirim می باشد که روی شیشه مغازه ها می توانید مشاهده کنید و با خیال راحت وارد غازه شوید و از تخفیف های ویژه و واقی آن بهره مند شوید. از آنجا که بسیاری ازایرانیان برای خرید به ترکیه می روند فروشنده ها با ایرانیان زیاد سر و کار دارند به جای تخفیف از واژه تحفیف استفاده می کنند چون نمی توانند (خ) را تلفظ کنند.

4. مسافران عزیز تور ترکیه اگر به دنبال برند های معروف ترکیه هستید و می خواهید لباس های مارک بخرید می توانید به شهر وان بروید. فروشگاه بسیاری از مارک های معروف ترکیه مانند Mavi , Defecto و.... را می توانید در شهر وان پیدا کنید. همانطور که می دانید لباس های مارک در تمام دنیا بسیار گران هستند اما در ترکیه آن ها را می توانید با قیمت باور نکردنی بخرید و لذت ببرید.

5.مسافران عزیز تور ترکیه در نظر داشته باشید که هنگامی که خرید می کنید آن ها را از نایلون هایشان بیرون آورید و داخل یک چمدان یا ساک قرار دهید. چون با توجه به این که هنگام خرید هر فروشگاه جنس خود را در نایلون تبلیغاتی فروشگاه خود قرار میدهد هنگام برگشت در گمرک میزبان بار شما زیاد به چشم می آید و باعث می شود که ارزیاب حساس شود. پس بهتر است ان ها را از نایلون خارج کنید و داخل چمدان قرار دهید.


6.برای خید تنقلات و خوراکی بهتر است که به فروشگاه میگروس و کارفورسا بروید و هرآنچه را که باب میلتان است را خریداری نمایید. گاهی اوقات در این فروشگاه ها هنگام خارج شدن به خریدار یک کارت اعتباری به عنوان جایزه میدهند که مبلغ معینی در آن وجود دارد و به شما مسافران عزیز تور ترکیه اجازه میدهد که به همان مبلغ مجددا از آن فروشگاه خرید کنید. لازم به ذکر است که مبلغی که در کارت ها وجود دارد متفاوت بوده و یک مقدار ثابت نیست.

 

7. از دیگر زمان های مناسب برای خرید در ترکیه که یک کشور مسلمان است عید قربان و عید فطر است. در این اعیاد فروشگاه ها حراج های فوق العاده ای را بر پا می کنند برعکس کشور خودمان ایران که در تمامی اعیاد کلیه اجناس گران می شود.

 

8. مسافران عزیز تور ترکیه اگر می خواهید برای خرید به استانبول بروید علاوه بر زمان هایی که ذکر شد یک فستیوال تابستانی هر سال برگزار می شود که می تواند بهترین زمان برای خرید باشد. این فستیوال تابستانی از 7 ژوئن تا 29 همین ماه برگزار می شود. در این فستیوال تمامی مغازه ها و فروشگاه ها حراج های بی ظیر و قیمت های مناسبی را ارائه میدهند و تا صبح باز هستند و شما می توانید به راحتی خرید کنید.

9.حراج های فصلی در آغاز هرفصل در استانبول برگزار می شود که شما مسافران عزیز تور ترکیه می توانید خرید خود را با نرخ های بسیار ارزان انجام دهید. این حراج ها در ابتدای فصلبرگزار می شود و دارای طرفداران زیادی می باشد.

 

10. فروشگاه های مارک های خاص مثل کتون ,  زارا , مانگو و... در زمان های خاصی اجناس خود را حراج می کنند و برای آگاهی از زمان آن بهتر است به سایت خود شرکت ها مراجعه کنید.

امیدواریم که این اطلاعات برای مسافران عزیز تور ترکیه که قصد خرید دارند به اندازه کافی مناسب بوده باشد.

بهترین زمان خرید در ترکیه

 

بهترین زمان خرید در ترکیه

بهترین زمان خرید در ترکیه